KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13139187
*
nr 1313 9187
Harald Skogsberg
(1889-1980), Sverige
"I spårvagnen". Signerad, daterad -42. Akvarell, 25x21 cm
Harald Skogsberg, svensk bildkonstnär född 1889, död 1980.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 19:08:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 20:54:16
1
1.500 kr
16/3 18:12:20
2
1.500 kr
16/3 18:12:20
1
1.500 kr (Budbetjänt)
16/3 18:13:35
2
1.800 kr
16/3 19:03:09
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Harald Skogsberg
Harald Skogsberg, svensk bildkonstnär född 1889, död 1980.
Läs mer om Harald Skogsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller harald skogsberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Harald Skogsberg
Harald Skogsberg, svensk bildkonstnär född 1889, död 1980.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Harald Skogsberg
nr 1313 9187
Harald Skogsberg
(1889-1980), Sverige
"I spårvagnen". Signerad, daterad -42. Akvarell, 25x21 cm
Harald Skogsberg, svensk bildkonstnär född 1889, död 1980.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/3 20:54:16 | 1 | 1.500 kr |
16/3 18:12:20 | 2 | 1.500 kr |
16/3 18:12:20 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
16/3 18:13:35 | 2 | 1.800 kr |
16/3 19:03:09 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Harald Skogsberg
Harald Skogsberg, svensk bildkonstnär född 1889, död 1980.Läs mer om Harald Skogsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller harald skogsberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45